Nasıl Banyo Tasarlıyoruz?

Nasıl Banyo Tasarlıyoruz?

Bir banyoyu tasarlamadan önce doğru ölçü almak gerekir.
Bu sayede seramik seçimini doğru yapabilirsiniz.
Örneğin klozetinizi konumlandıracağınız duvar 65cm ise ve siz buraya 60x60 ebatlarında bir seramik seçerseniz o duvarda 5cm genişliğinde bir seramik parçası kalacaktır ve bu durumda banyonuz bittiğinde kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.
Burada size doğru ölçünün önemini vurgulamak istiyoruz.

Bir sonraki etabımızda klozetin,duşun,banyo dolabının,havlupanın ve mevcutsa çamaşır makinesinin konumlandırılması ile farklı ve minimalist tasarımlar yapıyoruz.Böylelikle projeye başlamadan önce banyomuzu en ferah hale getirecek tasarımı seçiyoruz. 

Artık malzemeleri seçebiliriz. Duvar ölçülerimize göre en uygun seramik ebatını seçiyoruz. Örnek:60x60. 60x120. 90x45..vs 

Banyonun teknik işlemlerini sonlandırdıktan sonra zevkimize göre malzeme renklerini,hatlarını ve dokularını seçiyoruz.

Kullanacağınız renklere göre banyonuzu modern,minimalist,inovatif ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Burada size modern bir banyo görüntüsü elde etmeniz için kullanmanız gereken renkleri sunuyoruz.

Bir banyonun modern görünmesi için daha gri tonlarda soft ve naturel malzemeler kullanılması gerekir.  
Örneğin duvarlarınızda ve zemin seramiklerinizde beton görünümlü veya mat doğal taş görünümlü seramikler kullanabilirsiniz. 
Koyu renklerin banyonuzu boğmasından endişelenmeyin çünkü banyonuzun ışıklandırılması yeterli olduğu takdirde banyonuz çok ferah olacaktır ve kullandığınız malzemeler ön plana çıkıp kendini gösterecektir.
Bir banyonun en büyük problemlerinden bir tanesi duşa girerken ayağınızı 20cm yukarı kaldırmanız çünkü banyonuzda duşakabin var ve bu kabinin etrafındaki silikonlar zamanla kararıp kabinin altına her duş sonrası su akmasına neden olur ve sizin bu suyu her duş aldıktan sonra çekmeniz gerekir. Bizim buradaki çözümümüz duş kabini kullanmadan duş alanını çift bileşenli elastik bir malzeme ile yalıtımını yaparak bu yalıtımın üzerine 2x2 veya 5x5 fileli mozaiklerle döşemek,böylelikle duş zemininiz banyo zemini ile aynı düzeyde olur ve duş alanınız banyo içerisindeki yerini belli eder. Duş alanında banyodaki kullandığınız seramikle aynı seramiği kullanırsanız duş alanınız net bir şekilde belirlenmez.

Karşılaştığımız bir diğer problem duş içerisinde kullanılan demir raflar. Buradaki çözümümüz duşun içerisine niş sayesinde şampuanlarınızı duş jellerinizi vb ürünleri koyabilirsiniz.
Niş yaptırmayıp raf kullanırsanız raflarınız 6 ayda bir paslanacaktır.Baştan banyoyu tasarlarken kullanım tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza göre tasarlarsanız banyonuz uzun yıllar konforlu bir alan haline gelecektir.

Siz de banyonuzun kaliteli modern ve inovatif olmasını istiyorsanız Etiler’de bulunan ofisimize gelebilir,banyonuzu 3D VR gözlükleri ile birlikte tasarlayabilirsiniz.

Randevu almayı unutmayın..:)